Két amerikai kutató a Star Trek filmekben és sorozatokban megcsodált holodekk-szerű eszközben látja az oktatás középtávú, 2041 körüli jövőjét.
2016. április 19. 12:00
p
0
0
0
Mentés
A Star Trekből ismert holodekk szállító, másoló és holografikus rendszereket kombináló nagyon fejlett virtuális valóság – valamikor a 2360-as években. A speciálisan felszerelt, egyébként üres helyiségben a programok tárgyakat és személyeket jelenítenek meg holografikus háttér előtt. Bármilyen forgatókönyv, helyszín megidézhető benne, minden a programozott valódi vagy képzeletbeli paraméterek függvénye. Stresszoldó személyes programok mellett a technológia tudományos szimulációtól taktikai tréningig sokfajta célra használható.
Holodekknél nem tart még a mai infokom, de a New York Egyetemen kutató Winslow Burleson és Armanda Lewis valami hasonlót képzel el a jövő virtuális valósággal és mesterséges intelligenciákkal turbósított oktatásában. „Fejlett cybertanulási környezetről” és 2041-ről beszélnek. Burleson X Labjában el is kezdték fejleszteni a prototípust. A hálózati szoftver és hardverinfrastruktúrát szolgáltató, képi, audió, fizikai, közösségi és társadalmi komponenseket közös nevezőre hozó „holodekk” különböző együttműködéseket (oktatás, kutatás, innováció stb.) támogat. Burlescon megosztott számításokról, integrált elosztott adatokról, immerzív képi megjelenítésről és közösségi interakciókról beszél, szimultán együttesük garantálja a sok-résztvevős tevékenységek eredményességét.
A holodekket a személyes történetek, interaktív élmények és a streamelt nyílt tartalmak teszik inspiráló környezetté. Burleson és Lewis szerint 2041-ben a tanulásnak nem lesznek korlátjai. A mai szemmel kicsit sci-finek tűnő közegben mindenki kreálhat magának saját tanárt, csapatot, közösséget, világot, galaxist, univerzumot.
Sosem volt még ilyen egyszerű kijátszani rendszereket, mint az MI megjelenése óta – és ez alapjaiban rengetheti meg többek között a globális pénzügyi biztonságot. A bűnözők már most is hatékonyan alkalmazzák a mesterségesintelligencia-eszközöket, miközben a pénzügyi ellenőrző rendszerek többsége még mindig a jelenlegi – nem pedig a közelgő – fenyegetésekre van felkészítve.
A kulturális és innovációs miniszter szerint miközben Brüsszel az egyetemeinket azzal támadja, hogy nem elég autonómok, saját hatalmának kiterjesztésére törekszik. Interjúnk.
A szövetség tagállamai 2035-ig GDP-jük 5 százalékát fordítanák védelmi célokra, ezzel minden korábbi kötelezettségvállalást felülmúlva. A bejelentés politikai üzenete egyértelmű. De vajon a számháború mögött valódi kapacitásbővítés húzódik, vagy ez pusztán egy szimbolikus gesztus a szövetség kohéziójának demonstrálására?
p
1
0
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!